Școala Web

Politica de confidențialitate

Bine ați venit pe Școala Web, site-ul creat și întreținut de către Programming Gurus SRL, cu sediul în satul Vedea, nr. 106, comuna Vedea, Județul Argeș, România.

Programming Gurus SRL ("noi", "noi", "al nostru" sau "ne") se angajează să protejeze confidențialitatea utilizatorilor ("utilizatorul") site-ului "Școala Web" (denumit în continuare "Site-ul").

Această politică de confidențialitate prezintă practicile noastre privind colectarea, utilizarea și dezvăluirea informațiilor obținute prin intermediul Site-ului web.


I. Informații Colectate:

 1. Google Analytics și Google Tag Manager:

  Folosim Google Analytics și Google Tag Manager pentru a colecta informații despre interacțiunea utilizatorilor cu Site-ul. Acestea includ țara de acces, interogările de căutare, paginile vizitate și durata sesiunii.

 2. Algolia:

  Interogările de căutare sunt partajate cu Algolia pentru urmărirea articolelor populare. Analizele de căutare ale Algolia oferă informații despre căutările utilizatorilor, căutările populare, rezultatele negative și ratele de click-uri.

 3. Cookie-uri:

  Cookie-urile, administrate prin Google Analytics, sunt folosite pentru colectarea datelor cu durate de stocare variabile. Utilizatorii care nu pot accepta cookie-uri pot fi restricționați în accesarea anumitor funcționalități ale Site-ului. Utilizatorii pot vedea mai multe detalii despre cookies aici.

II. Utilizarea Informațiilor Colectate:

Prelucrăm informațiile utilizatorilor pentru o varietate de motive, în funcție de modul în care utilizatorul interacționează cu Site-ul, inclusiv:

 • Pentru a furniza și a facilita furnizarea de servicii către utilizator. Putem prelucra informațiile dvs. pentru a vă furniza serviciul solicitat.

 • Pentru a răspunde la solicitările utilizatorilor/oferirea de asistență utilizatorilor. Putem prelucra informațiile dvs. pentru a răspunde solicitărilor dvs. și pentru a rezolva orice potențiale probleme pe care le puteți avea cu serviciul solicitat.

 • Pentru a identifica trendurile de utilizare. Putem prelucra informații despre modul în care utilizați serviciile noastre pentru a rafina și personaliza conținutul de pe Site și pentru a îmbunătăți alte servicii sau produse administrate de noi.

III. Partajarea Datelor:

Algolia: Interogările de căutare partajate cu Algolia sunt folosite pentru urmărirea articolelor populare.

Utilizare Internă: Datele colectate sunt utilizate exclusiv în cadrul Programming Gurus SRL în scopurile menționate mai sus.

IV. Stocarea Datelor:

Toate datele colectate sunt stocate pe termen nelimitat. Datorită naturii anonime a acestora (cu excepția țării de acces), identificarea sau segregarea informațiilor legate de un anumit utilizator nu este fezabilă.

V. Actualizări ale Politicii de Confidențialitate:

Această politică de confidențialitate este supusă actualizărilor, iar modificările intră în vigoare imediat după publicare. Utilizatorii sunt responsabili pentru revizuirea politicii înainte de fiecare utilizare, iar utilizarea continuă a site-ului implică acordul cu orice modificări.


Acordăm o mare importanță confidențialității și siguranței utilizatorilor și garantăm că vom utiliza datele utilizatorilor doar pentru a îmbunătăți site-ul web și serviciile asociate acestuia.

Prin utilizarea Site-ului web, recunoașteți că ați citit și ați înțeles această politică de confidențialitate. Dacă nu sunteți de acord cu termenii acestei politici, vă rugăm să nu utilizați Site-ul web.

Dacă aveți nelămuriri sau întrebări legate de confidențialitate, ne puteți contacta prin e-mail la: contact@scoalaweb.ro sau contact@programminggurus.ro.

Designed by